Tasavvuf Alemi Forum Kuralları

Aşağa gitmek

Tasavvuf Alemi Forum Kuralları

Mesaj tarafından Nefy-ü İsbat Bir C.tesi Eyl. 15, 2007 8:49 pm

Genel Kurallar

1- Tasavvuf Alemi; kesinlikle herhangi bir cemaat, tarikat, siyasi bir parti vb. bir zümreye veya topluluğa bağlı değildir.

2- Tasavvuf Alemi'nin amacı; siyasi ve etnik bir gaye gütmeksizin, ahlak ve maneviyat değerleri çizgisinde sanal bir platform oluşturmaktır.

3- Bu kuralların herhangi birine uymayana gerekli işlem yapılacaktır.

4- Tasavvuf Alemi bu kuralları değiştirme/güncelleme hakkını gizli tutar.


Üye Kuralları

1- Üyelerin; kullanıcı ismi alırken, müstehcen, argo, başkalarının yanlış anlayacağı kelimeleri, tamamı sayısaldan yada bir anlam ifade etmeyen karışık harflerden oluşan nick (Kullanıcı adı) olarak seçmek kullanmak kesinlikle yasaktır. ( bu nickler silinir)

2- Siyasi ve Dini liderlerin Siyasi Partilerin, Bilinen tanınan ünlü simaların isimlerini nick olarak kullanmak yasaktır.

3- Üyelerin; daha önceden açılmış olan bir konuyu yeniden açması halinde, açtığı konu açıklama yapılmaksızın kapatılacaktır.

4- Üyelerin; seçmiş olduğu, avatarlar (kendini ifade eden resim) müstehcen, korku ve vahşet içeren, alay edici, küçük düşürücü, siyasi bir parti simgesi, ideolojik bir resim, şahsi resmi, her hangi bir ticari marka yada logo vb. yüklemeleri halinde avatarları silinecektir.

5- Üyeler; imzalarında,Siyasi ve ideolojik slogan veya reklam içerikli, hakaret edici, aşağılayıcı, küçük düşürücü, alay edici ve genel ahlak kuralları çerçevesinde ayıp sayılabilecek imza ve kullanıcı başlığı kullanamazlar.

6- Üyeler; sitemize birden fazla isimle (rumuz) üye olamaz, tespit edilenlerin ikinci isimleri silinir ve üyeye gerekli işlem yapılır.

7- Üyeler; zaruri bir durum söz konusu olmadıkça, isim değişikliği talebinde bulunamazlar ve sadece 1 defa isim değiştirme hakları vardır.İkinci defa değiştirmek söz konusu değildir.

8- Üyeler; yeni kayıt olduklarında bir aktivasyon maili alacaktır. (Bunun için doğru mail yazdığınızdan emin olunuz.) Bu aktivasyon mailindeki linke tıklayarak üyeliklerini aktif hale getireceklerdir. 2 gün içerisinde aktifleşmeyen üyelikler silinecektir.Mesaj Gönderme Kuralları

1- T.C. yasalarını yada uluslararası kanunları,anlaşmaları,tüzükleri çiğneyen ve şahısları sorgulayıcı küçük düşürücü mesajlar foruma gönderilemez.

2- Forumda yazılan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı Tasavvuf Alemi hiçbir sorumluluk kabul etmez.

3- Topluluklar hakkında tahrik ve taciz edici, küçük düşürücü, tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı nefret dolu mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.

4- Foruma yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır.Yanlış bölüme açılan konular yöneticilerce ilgili bölüme taşınır.Tekrarı halinde silinir! Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi,veya cevaplandırılması sorumlunun yetkisindedir.

5- Foruma gönderilen “Alıntı” mesajların, gönderen tarafından kendisine aitmiş gibi lanse etmesi kesinlikle yasaktır. Bu tür mesajların altına dipnot olarak “Alıntı” yazılması zorunludur.

6- Yazılan mesajlar,konular sadece smileyden ve tamamı büyük harflerden oluşuyorsa,mesaja müdahale etmek yöneticilerin insiyatifindedir.Ve bir konuya ard,arda mesaj yazılması (Flood yapılması) kesinlikle yasaktır.

7- Üyeler (Yönetim istemediği müddetçe) kendilerine gelen özel mesajları forumda yayınlayamaz.

8- Forumlara yazılan mesajlar ve konu başlıkları büyük harflerle yazılamaz ve konu başlıklarının başında veya sonunda garip karakterler (*/_^^# vb.) kullanılamaz. Ayrıca konu başlıkları tek satırı aşamaz.(ortalama : 50 karakter)


Hayırlı Paylaşımlar Dileriz.

Tasavvuf Alemi Yönetimi

_________________
"Cemalinle ferahnak et ki yandım Ya Rasûlallah(sav)"
Yaman Dede
avatar
Nefy-ü İsbat
...
...

Erkek Mesaj Sayısı : 1805
Yaş : 28
Nereden : Ankara
İlgi Alanları : Tasavvuf
Kayıt Tarihi : 15/09/07

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz