Gizli Numara Derdi Sona Eriyor

Aşağa gitmek

Gizli Numara Derdi Sona Eriyor

Mesaj tarafından Nefy-ü İsbat Bir Paz Eyl. 16, 2007 6:07 pm

Cep telefonuna gelen ve arayanın kimliğini göstermeyen 'gizli numaralar' ile ağırlıklı olarak giyim mağazalarının gönderdiği reklam içerikli mesajların abonelere ulaşması engellenecek.

Türkiye'nin üç GSM operatörü Telsim, Turkcell ve Avea, isteyen abonelerinin gizli numaralardan gelen aramaları ve reklam içerikli mesajları almamalarını sağlayacak altyapı çalışmalarında sona yaklaştı. Telekomünikasyon Kurumu'nun (TK) 2007 sonuna kadar süre verdiği şirketler yılın ilk yarısında söz konusu hizmeti vermeye başlayabileceklerini bildirdi.

Kasım ayına kadar
TK, hazırladığı 2007 iş planında, 'Telekomünikasyon Sektöründe Kişisel Bilgilerin İşlenmesi ve Gizliliğin Korunması Hakkında Yönetmelikte' değişiklik yapılması çalışmasına yer verdi.

TK, iş planı taslağında telekomünikasyon alanındaki ve AB müktesebatındaki gelişmelerin 2 yıl önce yürürlüğe giren yönetmelikte hukuki ve teknik değişiklikler yapılması zorunluluğunu doğurduğunu bildirdi.
Bu çerçevede çalışmaların Kasım 2007'de bitmesini öngören TK, işletmecilerin yapacağı altyapı yatırımlarını da takibe aldı.

_________________
"Cemalinle ferahnak et ki yandım Ya Rasûlallah(sav)"
Yaman Dede
avatar
Nefy-ü İsbat
...
...

Erkek Mesaj Sayısı : 1805
Yaş : 28
Nereden : Ankara
İlgi Alanları : Tasavvuf
Kayıt Tarihi : 15/09/07

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz