Tasavvuf Alemi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Erbakan MİLLİYDİ, Erdoğan DEĞİL

3 posters

Erbakan MİLLİYDİ, Erdoğan DEĞİL Empty Erbakan MİLLİYDİ, Erdoğan DEĞİL

Mesaj tarafından Nefy-ü İsbat Çarş. Mart 19, 2008 3:55 pm

Erbakan MİLLİYDİ, Erdoğan DEĞİL 44306

Milli Görüş çizgisinin yayın organı Milli Gazete yazarı Afet Ilgaz, AK Parti hakkında açılan kapatma davası ile Refah Partisi (RP) ve Fazilet Partisi (FP) hakkında açılan kapatma davalarını karşılaştırdı. Ilgaz, iddianamede AK Parti'nin 'Milli Görüş' çizgisinin devamı olduğu şeklindeki iddiaya da karşı çıktı.

"AKP 'MİLLİ GÖRÜŞ' PARTİSİ DEĞİLDİR"
Sayın Yargıtay Başsavcısı bile, iddianamesinde AKP ile bir çok yerde, Refah, yani Millî Görüş’le ilgili bazı benzetmeler yapıyor. Bunlar teknik işlerdir, karışmam, hukukun da bir tekniği var. Benim itirazım, diğerlerine. Herkes, Millî Görüşçülerin bazıları dahil, bu davayla Refah’a ve daha önceki Millî Görüş partilerine açılan davaları hemen hemen birbirinin izdüşümleri gibi görüyorlar.

Bir kere, bu yanlış. Millî Görüş bir süreçtir... AKPgelip geçicidir.Kalıcı olan, Saadet’le devam etmekte olan “millî” siyaset sürecidir.

"NEDEN ÖFKELENİYORSUNUZ?"
Benim dikkat çekmek istediğim, partilerden ziyade Sayın Erbakan’ın bu kapatma dâvâları sırasındaki tavrıdır.

AKP, başbakanından Ertuğrul Günay’ına kadar ilk dakikalardan başlayarak, bir “kendini kaybetme” sürecine girdi. Oysa bir yargı süreci işliyor, buna dikkat etmek lazımdı.

AKP hukuku küçümsüyor. Hukukçuları da. Başsavcının ocaktaki uyarısına galiba Başbakan:

“Herkes işine baksın” diye cevap vermişti. İşte şimdi hukuk, işine bakıyor. Neden öfkeleniyorsunuz?

"ERBAKAN DEVLET ADAMI GİBİ DAVRANDI"
Kapatılma sırasında Erbakan’ın sadece “Savunan Adam” olarak dile getirilen ve saatler süren savunmasını hatırlıyorum. Orda Erbakan, benim için en dikkate değer vasfı olan “öğretmen”lik, “muallimlik” vasfıyla ve büyük bir ağırbaşlılıkla, inandığı dâvâyı heyete anlatmıştı. Bu yüzdendir ki, şimdi Erbakan hâlâ itibarı yerinde bir devlet adamı olarak tanınmakta ve bilinmektedir.

Avrupa’dan yükselen itiraz sesleri size bir şeyler hatırlatmıyor mu? Adamlar işlerinin yarıda kalabileceğinden korkuyorlar.
Nefy-ü İsbat
Nefy-ü İsbat
...
...

Erkek Mesaj Sayısı : 1805
Nereden : Ankara
İlgi Alanları : Tasavvuf

Erbakan MİLLİYDİ, Erdoğan DEĞİL Empty Geri: Erbakan MİLLİYDİ, Erdoğan DEĞİL

Mesaj tarafından gülemeftun Amine Cuma Nis. 04, 2008 1:08 am

Nefy-ü İsbat kardeş açıkça bu değerlendirme veya eleştiri herneyse nabza göre şerbet verenlerden önemsenicek bir yanı olduğunu düşünmüyorum paylaşımınıza saygısızlık değil amacım siz bu makaleden ne çıkartınız onu merak ettim eğer görüşünüzü paylaşırsanız memnun olurum ben hiç bir mânâ veremedim de Rolling Eyes
gülemeftun Amine
gülemeftun Amine
...
...

Mesaj tarafından Nefy-ü İsbat C.tesi Nis. 05, 2008 2:37 pm

gülemeftun Amine demiş ki:Nefy-ü İsbat kardeş açıkça bu değerlendirme veya eleştiri herneyse nabza göre şerbet verenlerden önemsenicek bir yanı olduğunu düşünmüyorum paylaşımınıza saygısızlık değil amacım siz bu makaleden ne çıkartınız onu merak ettim eğer görüşünüzü paylaşırsanız memnun olurum ben hiç bir mânâ veremedim de Rolling Eyes

Haber sitesinden alınmış bir haber...

Forumda açık açık siyaset yapmak yasak olduğundan daha fazlasını yazamıyorum...
Nefy-ü İsbat
Nefy-ü İsbat
...
...

Erkek Mesaj Sayısı : 1805
Nereden : Ankara
İlgi Alanları : Tasavvuf

Mesaj tarafından Uhuvvet Paz Nis. 06, 2008 9:16 pm

Kimilerinin ne mana çıkardığına değil bizlerin ülke gündeminde olanlardan ne mana çıkardığımız önemlidir.

Saadetle
Uhuvvet
Uhuvvet
...
...

Mesaj tarafından gülemeftun Amine Cuma Nis. 11, 2008 12:50 am

Nefy-ü İsbat demiş ki:
gülemeftun Amine demiş ki:Nefy-ü İsbat kardeş açıkça bu değerlendirme veya eleştiri herneyse nabza göre şerbet verenlerden önemsenicek bir yanı olduğunu düşünmüyorum paylaşımınıza saygısızlık değil amacım siz bu makaleden ne çıkartınız onu merak ettim eğer görüşünüzü paylaşırsanız memnun olurum ben hiç bir mânâ veremedim de Rolling Eyes

Haber sitesinden alınmış bir haber...

Forumda açık açık siyaset yapmak yasak olduğundan daha fazlasını yazamıyorum...

kardeş ben sizden haberi nerden aldığınızı sormamıştım ki ve siyaset yapmanızıda istememiştim ben sadece artık muzdarip olduğumuz ve gündemden düşmeyen (siyasi bir konuyu bizlerle paylaştığınız için) böyle bir yorum getirmek istedim hepsi busiyaset yapmadım yapmamda ...........................................

ayrıca uhuvvet kardeş sanırım aynı şeyleri dile getirmişiz bizlerin ülke gündemiden ne mana çıkartığını sormuştum yorum farkımız şu ben bu makaleye dayanarak kişiye sormuştum siz genel yanlıyorsam düzeltin lütfen
selametle..
gülemeftun Amine
gülemeftun Amine
...
...

Mesaj tarafından Uhuvvet Cuma Nis. 11, 2008 10:10 am

Doğrudur.
Yalnız bunun cevabının verilme makamı burası değil.burası Tasavvuf diyarı ...
Farklı bir siyaset mekanında konuşulması gerekir derim ben...

Saadetle
Uhuvvet
Uhuvvet
...
...

- Similar topics