Tasavvuf Alemi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dikkat!.. Bu SMS'e sakın inanmayın!..

4 posters

Dikkat!.. Bu SMS'e sakın inanmayın!.. Empty Dikkat!.. Bu SMS'e sakın inanmayın!..

Mesaj tarafından Nefy-ü İsbat Paz Nis. 27, 2008 2:34 pm

Cep telefonu fareleri şimdi de SMS yoluyla GSM abonelerinin peşinde. Bugün sabah saatlerinde başladığı tahmin edilen SMS zinciri ile binlerce cep telefonu kullanıcısı mağdur durumda bırakıldı.

Peki o SMS'te ne yazıyor?

Cep telefonlarına gönderilen SMS'te "Turkcell'den 2. Bahar kampanyası. Bu mesajı 1 saat içinde 25 kişiye gönder anında 250 kontör kazan. 5 mesajdan sonrası bedava. Daha çok gönder daha çok kazan" yazıyor. Bu SMS'i Turkcell'in bir kampanyası olduğunu zanneden cep telefonu kullanıcıları zinciri sürdürerek -bilmeden- dolandırıcıların tuzağına düşüp yeni kişileri de bu tuzağa çekiyor.

Bu mesaj, yeni bir kampanya başladığını zanneden aboneler arasında hızla yayılıyor.

Turkcell Müşteri Hizmetleri ile yaptığımız görüşme sonucunda, konuyla ilgili detaylı bilgi sahibi olduk.

HABER3.com'un Turkcell İletişim Hizmetleri ile yaptığı görüşmede, şirket çalışanları da bu SMS'in geçerli bir kampanyaya ait olmadığını belirtti.

İşte Turkcell yetkililerinden ilk edindiğimiz bilgiler:

"Abonelerimiz arasında kısa mesajla dolaşan "bu mesajı 1 saat içinde 25 kişiye gönder anında 250 kontör kazan 5 mesajdan sonrası bedava daha çok gönder daha çok kazan" içerikli kısa mesajın herhangi bir doğruluk payı yoktur.

Tarife, kampanya ve promosyonlarımız müşterilerimize Turkcell'in resmi web sitesinden ya da diğer kanallardan duyurulmaktadır."
Nefy-ü İsbat
Nefy-ü İsbat
...
...

Erkek Mesaj Sayısı : 1805
Nereden : Ankara
İlgi Alanları : Tasavvuf

Dikkat!.. Bu SMS'e sakın inanmayın!.. Empty Geri: Dikkat!.. Bu SMS'e sakın inanmayın!..

Mesaj tarafından dipnot Salı Nis. 29, 2008 7:02 pm

ben de inanmamıştım zaten.. bana da bir sürü geldi bu mesajdan da.. yani şimdi durup bir düşünmek lazım.. gerçekten böyle bir mesaj olsa arkadaşımdan değil turkcelden gelir:))
dipnot
dipnot
...
...

http://www.islamiyonelis.com/index.php

Dikkat!.. Bu SMS'e sakın inanmayın!.. Empty Geri: Dikkat!.. Bu SMS'e sakın inanmayın!..

Mesaj tarafından seyr-u suluk Salı Nis. 29, 2008 7:43 pm

..

En son seyr-u suluk tarafından Salı Eyl. 08, 2009 9:32 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
seyr-u suluk
seyr-u suluk
...
...

Kadın Mesaj Sayısı : 502

Mesaj tarafından SoFiCan Cuma Haz. 06, 2008 4:59 pm

Bana bu tip mail çok fazla geliyor

SoFiCan
...
...

- Similar topics