Tasavvuf Alemi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"kudüs buluşması" yarın başlıyor..

"kudüs buluşması" yarın başlıyor.. Empty "kudüs buluşması" yarın başlıyor..

Mesaj tarafından dipnot Çarş. Kas. 14, 2007 5:38 pm

"Kudüs Buluşması" Yarın Başlıyor
Yarın Feshane'de başlayacak olan Uluslararası Kudüs Buluşması davetlileri için vize zorluğu çıkarıldığı öğrenildi.
14 Kasım 2007 / 16:26

Yarın Feshane'de başlayacak olan Uluslararası Kudüs Buluşması davetlileri için vize zorluğu çıkarıldığı öğrenildi. Cumhuriyet gazetesi de konferansı "Hamas geliyor" diyerek sabote etmeye çalıştı.

Merkezi Beyrut’ta bulunan Uluslararası Kudüs Müessesi, İslâm Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) ve Filistin Dayanışma Derneği (FİDDER)’nin ortaklaşa organize ettikleri Kudüs Buluşması, yarın başlayacak.

15-17 Kasım tarihleri arasında Feshane’de yapılacak olan Uluslararası Kudüs Buluşması ile ilgili bir yazı yazan el-Mısriyyun gazetesi yazarı Ebulala Madi, Türkiye’nin vize işlemlerini kasıtlı bir şekilde geçiştirdiğini ifade ederek AK Parti hükümetine eleştirilerde bulunuyor. Daha önce birçok tutumunu övdüklerini belirten Madi, konferansın engellenmesi yönünde ABD ve İsrail’den gelen baskılar sebebiyle AK Parti’nin, vize işlemlerinde Türk elçiliklere geciktirme, ağırdan alma ya da katılımcılara vize vermeme talimatları verdiğini söylüyor.

Konferansla ilgili AK Parti’nin tutumunun net olmadığını ifade eden Madi, yaşananları şöyle değerlendiriyor: “İsrail ve ABD’nin toplantının engellenmesi ve iptal edilmesi için Türkiye hükümetine kanımca yoğun baskılar yaptıkları bilindiği için onay vermeleri sonrası Kudüs toplantısının düzenlenmesinden geri adım atıyor görüntüsü vermek de istemiyorlar. O yüzden böyle kötü bir tutum sergileyip Türk elçiliklere geciktirme, ağırdan alma ve katılımcılara vize vermeme talimatları vermeyi kararlaştırdılar ki böylelikle toplantı başarısız olsun veya organizatörlerin beklediğinin aksine etkisiz ve zayıf bir şekilde düzenlensin. Böylelikle gerek baskıları reddederek konferansın güçlü şekilde tamamlanmasına izin vererek gerekse de baskıları kabul edip konferansı iptal etmek gibi açık tutum almaktan zekice kaçmış olduklarını düşünüyorlar. Ben şahsen iki seçenekten birine saygı duyacaktım ancak yaşananlar açık olmayan kapalı tutumun ahlaki açıdan en kötü çözüm olduğunu teyit ediyor. Bu ise bütün liderleriyle AKP’nin aleyhine olacak siyasi bir düşüştür.”

Cumhuriyet’i Hamas korkusu sardı!

İslam dünyasının tanınmış simalarından yüzlerce kişinin katılacağı uluslararası konferans, Cumhuriyet gazetesinin dikkatinden de kaçmamış! Haberi birinci sayfadan “Hamas yine geliyor” başlığıyla veren Cumhuriyet, geçen yılki Halid Meşal ziyaretini anımsatıyor. Üstte Şimon Peres’le Mahmeud Abbas ve Abdullah Gül’ün buluşmasını “barış” için olumlayan Cumhuriyet, alt haberde Halid Meşal’e yakın bir ismin konferansa katılacak olması üzerinden hükümeti eleştiriyor. TGTV’nin AK Parti’ye yakın olduğunu belirten Cumhuriyet, Aydınlık’ın misyonunu üstlenerek gammazlamacı tutumunu sürdürüyor. Dışişleri Bakanlığı’na konuyu aorduğu anlaşılan Cumhuriyet, bakanlıktan söz konusu etkinlikle bir ilgilerinin olmadığı, konferansı sivil toplum kuruluşlarının programladığı ve müdahale yetkilerinin olmadığı cevabını alıyor. Bu vesileyle laik-Kemalist solun bayraktarlığını yapan Cumhuriyet, bir kez daha Filistin halkının karşısında; katillerin yanında yerini alıyor.

Haksöz Haber

15-17 Kasım tarihleri arasında Feshane’de yapılacak konferansın tüm programı için aşağıdaki linke tıklayınız:

..kudüs buluşması..
dipnot
dipnot
...
...

http://www.islamiyonelis.com/index.php

- Similar topics